Inspirace - úprava omítek

+420 476 442 993-6
info@ktp-sadrokartony.com
Nepřihlášený uživatel

Sádrové omítky a stěrky

Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky – materiály z přírodního sádrovce – jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru. Svými vlastnostmi splňují všechny nároky moderního stavitelství. Sádra je výjimečná především proto, že je schopna sama regulovat vlhkost, proto pomáhá udržovat příjemné mikroklima. Sádrové omítky a stěrky v případě větší vlhkosti v místnostech vlhkost absorbují a později ji opět uvolňují do ovzduší. Současně tak umějí absorbovat i teplo, a tím zajišťují rovnováhu teploty stěn a vnitřního prostoru. Sádrové omítky jsou vhodné na všechny typy podkladu. Mají nejen dekorativní a estetické vlastnosti, ale též splňují náročné stavebně-fyzikální požadavky všech vnitřních prostor. Jsou proto exkluzivním materiálem pro řešení interiérů.

Ukázka archiv Rigips

Hlavní výhody použití

zajišťují prodyšnost zdiva díky svému nízkému difúznímu odporu
mají schopnost přijímat a uvolňovat vzdušnou vlhkost
regulují klima uvnitř místnosti
mají schopnost lepšího přenosu drobného pnutí v podkladu
rozmíchané s vodou zvyšují objem zpracovávané směsi a na rozdíl od tradičních omítek zvyšují vydatnost
nemusí se brousit
jsou vhodné i pro začištění drážek po elektro- a vodoinstalaci
jsou dokonale hladké, nedrží se na nich prach, a proto jsou vhodné pro alergiky
umožňují aplikovat různé malířské techniky a plastické dekorace
neabsorbují pigmenty barev ani následných nátěrů – není třeba často malovat
jsou nejlepším materiálem pro opravu ostění oken a dveří při jejich výměně
zamezují vzniku plísní

Ukázka archiv Rigips

Lepidla Excel Mix

Lepidla českého výrobce, firmy Excel Mix představují pilíř námi nabízeného zateplovacího systému.


TS Speciál

Určen pro lepení fasádních tepelně izolačních desek z expandovaného pěnového polystyrénu nebo fasádních desek z minerální vlny s podélnou i příčnou orientací vlákna a dále pro provádění výztužné (základní) vrstvy na uvedené izolanty při montáži venkovních tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS).Tato malta je součástí systémů certifikovaných podle směrnice ETAG 004.

TS Speciál Rapid

Rychletuhnoucí lepidlo určené pro lepení a stěrkování fasádních desek z expandovaného pěnového polystyrenu a z minerální vlny při provádění kontaktního zateplení budov. Aplikace od 0 °C až + 25 °C. Teplota může cca.3 hodiny (ne dříve) po aplikaci klesnout pod nulu až k -8 °C.

TS Speciál EKO

Určen pouze pro lepení fasádních tepelně izolačních desek z expandovaného pěnového polystyrénu nebo fasádních desek z minerální vlny s podélnou i příčnou orientací vlákna při montáži venkovních tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS). Tato malta je součástí systémů certifikovaných podle směrnice ETAG 004.