Suchá výstavba

+420 476 442 993-6
info@ktp-sadrokartony.com
Nepřihlášený uživatel

V oblasti suché výstavby je naším cílem nabídnou kompletní sortiment produktů. Kromě základních produktů a materiálů, nabízíme i řadu doplňků a příslušenství, kterými se lišíme od běžných prodejen stavebnin. Samozřejmostí je naše pomoc zákazníkovi při výběru spravného druhu materiálu a potřebného množství.

Stavební desky

Sádrokartony

Stavební desky jsou vyráběné podle určení v následujících typech: Základní stavební deska (označení RB resp. A), která je určena pro výstavbu příček, podhledů, předstěn. Impregnovaná stavební deska (označení RB-I resp.H2), která je určena pro výstavbu příček, stěn, podhledů apod. v prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu, jako např. koupelny, prádelny, kuchyně apod. Dalším typem jsou protipožární desky (označení RF resp. DF), určené díky své speciální konstrukci k výstavbě do prostoru vyžadující vyšší nároky na požární odolnost. Dalšími typy jsou protipožární impregnované(s označením RFI resp DFH2) . Novinkou je speciální protihluková(MA resp. DF) a protihluková impregnovaná deska(MAI resp. DFH2). Novinkami v našem sortimentu jsou desky Activ´Air, odbourávající škodlivý formaldehyd, konstrukční deska Rigistabil vysoce pevná (zavěšení až 80 kg), vlhku odolná s vyšší požární odolností s vysokopevnostní sádrokartonová deska Habito.

Profily

profily

V oblasti profilů nabízíme profily pro výstavbu příček a předstěn s označením CW a UW šířek 50mm, 75mm a 100mm. Dále profily pro výstavbu podhledů, podkroví CD a UD. Sortiment je doplněn nabídkou profilů pro zvýšení pevnosti konstrukce s označením UA šířek 50mm, 75mm, 100mm

Podlahy

podlahy

Pro výstavbu podlah suchým procesem najdete v naší nabídce sádrovlaknité desky RIGIDUR. Tyto desky vám umožní vytvořit, či vyrovnat suchou cestou podlahu, na kterou pak je možná pokládka finální vrstvy, např. plovoucí podlahy, PVC či dlažby. Kromě desek nabízíme i kompletní příslušenství jako je suchý podsyp, podlahový polystyren, spojovací materiál, tmely atd.

Spojovací materiál

Spojovací materiál

Šrouby, vruty, hmoždinky, stropní trny, dráty, rychlozávěsy CD, noniusy, stavěcí třmeny, spojky prodlužovací i křížové spojky atd. To vše jsou prvky, bez kterých se suchá výstavba neobejde a proto je spojovací materiál také nedílnou součástí naší nabídky.

Tmely a finiš pasty

Tmely a finiše

jsou určeny k překrytí spojů mezi deskami a stěnami. Rifino Top, Super, Max to je sortiment spárovacích tmelů, které jsou podle pevnosti vhodné k různým druhům tmelení. Na tmely pak pro úpravu finální vrsty máme v sortimentu finální pasty, např. Profi finish,což je velmi jemný, již rozmíchaný tmel, kterým je možné vyrovnat i velmi jemné nerovnosti. Tmely doplňuje nabídka bandáží papírová, samolepící, skelná a dalších výztužných pásek ALUX, Ultra Flex, L-Trim, Straitflex dále zvyšujících odolnost konstrukcí proti popraskání.

Kazetové podhledy

kazetove podhledy

jsou dalšími interiérovými prvky. Běžné skladem máme sádrokatonové kazety Casoprano či minerální kazety AMF ecomin. Ale dokážeme dodat i kazety dalších výrobců jako i kazety splňující speciální požadavky na požární odolnost, hygienu či extrémní podmínky. Protože kazetový strop je tvořen kazetami a konstrukcí, je proto logické, že konstrukce a další montážní příslušenství je také součástí našeho sortimentu.

Doplňky

zateplování

Mezi doplňky máme zařazeny především produkty, které usnadňují či zefektivňují montáž. Revizní dvířka, Požární klapky a dvířka,Konstrukce pro uchycení nejrůznějších matriálů produktů do sádrokartonových konstrukcí.

Speciální desky

speciální desky

V případě, že některé nároky nepslňují základní stavební desky, jsou v nabídce speciální desky. Pro vnitřní zateplení nabízíme desky Rigitherm. Sádrovláknité desky Rigidur, ohebné desky Glasroc F Riflex, specální protipožární desky Glasroc F Ridurit, akustické sádrokartonové desky Gyptone BIG či Rigiton.

Novinky

AquaBead

Vodou aktivovaná samolepící lišta AquaBead pro stabilnější, bezpečnější a efektivnější řešení ochrany vnějších rohů sádrokartonových konstrukcí v interiéru. Lišta je stabilnější díky vysoké odolnosti proti poškození například nárazem či úderem, jsou nesrovnatelně pevnější v porovnání s běžnými hliníkovými lištami. Lišta je bezpečnější, protože nemá žádné ostré hrany, a to ani po zkrácení na požadovanou délku. Lišta je efektivnější, protože k osazení rohu není potřeba žádného tmelu. Lepidlo, kterým je lišta opatřena už z výroby, se aktivuje obyčejnou čistou vodou. A díky vysoké přilnavosti lišty k sádrokartonu drží na rohu jako přibitá bez jakéhokoli připevňovacího prostředku. Na tmelu ušetříte i při dokončovacích pracích – je ho potřeba daleko méně, protože je lišta subtilnější. A navíc tuto lištu nemá smysl přetmelovat s výztužnou páskou, jak je běžné u hliníkových lišt.

RigiStabil

Systémy suché výstavby jsou nyní rozšířeny o konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil nejen do dřevostaveb. Jedinečný stavební materiál lze na stavbách v interiérech všestranně upotřebit. Za určitých podmínek lze desku použít i ve vnějším prostředí v chráněné expozici (podbití přesahu střechy, průjezdy atd.). S deskou RigiStabil je možné řešit konstrukce se zvýšenými požadavky na mechanickou a protipožární odolnost i v prostředí se zvýšenou vlhkostí. V zavěšování těžších předmětů se RigiStabil zcela vyrovná sádrovláknitým deskám, neboť spolehlivě unese konzolově až 80 kg při použití vhodných kotevních prostředků pro dutinové konstrukce. Tvrdost povrchu desky předurčuje její použití v místech se zvýšeným rizikem nárazu. Realizátoři i investoři ocení nižší hmotnost desky a také ekonomickou výhodnost.